Работно време

Експозиция
сряда – неделя: 10.00 – 18.00 ч.

понеделник – петък: 8.30 – 17.00 ч.

Продажба на билети
до 17.00 ч.

Билети

Деца (до 7 г.) – Вход безплатен
Учащи – 2лв
Възрастни – 8лв
Семеен – 10лв

Намерете ни

Адрес: ул. “Черковна” № 92
Тел: + 359 2/946 1805

Виж повече

Изложба
„Памет за бъдещето“

Изложбата „Памет за бъдещето“ представя част от даренията, получени от музея през 2016 г. Сред тях са вещи на емблематични за българската история личности, получени от техни наследници, както и артефакти, дарени от военните формирования в страната. Изложбата е жест на признателност към всички, които вече век обогатяват фонда на музея и показват съпричастност към мисията да се съхрани българското историческо наследство за поколенията.

В изложбата са представени вещи, дарени от наследниците на генерала от пехотата Никола Жеков, на генерал-майор Георги Тенев, загинал в боевете при Чаталджа през Балканската война и на поручик Христо Топракчиев – първата жертва на българската военна авиация. Сред експонатите са оригиналното знаме № 9 от Априлското въстание, калпак – част от униформа на Македоно-одринското опълчение, както и църковен требник, подарен от императора на Русия Александър II на български опълченец.