НВИМ БЕ ДОМАКИН НА ЛЕКЦИЯ НА ПОЛСКИЯ ИСТОРИК И КУЛТУРОЛОГ МАГДАЛЕНА ЯШЧА

09.03.2017 г.

Националният военноисторически музей бе домакин на лекцията на полския историк и културолог Магдалена Яшча, която за първи път пред чуждестранна публика представи новосъздадения и все още неоткрит официално Музей на Втората световна война в Гданск, Полша.

ПУБЛИЧНА ЛЕКЦИЯ НА ПОЛСКИЯ ИСТОРИК И КУЛТУРОЛОГ МАГДАЛЕНА ЯШЧА В НАЦИОНАЛНИЯ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

06.03.2017 г.

На 9 март (четвъртък), от 17.00 часа в Националния военноисторически музей на ул. „Черковна“ 92 в София ще се състои публична лекция на полския историк и културолог от музея г-жа Магдалена Яшча на тема: Полската нелегална държава – феномен в окупирана Европа.

ХИЛЯДИ ИЗБРАХА ДА ОТБЕЛЕЖАТ 3 МАРТ В НАЦИОНАЛНИЯ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

03.03.2017 г.

Над 18 893 души избраха да отбележат 3 март в Националния военноисторически музей, където само в днешния ден бе изложено знамето на Стилияна Параскевова.

ДЕН НА ОТВОРЕНИ ВРАТИ И СПЕЦИАЛЕН ПОКАЗ НА ЗНАМЕТО – ПЪРВООБРАЗ НА БЪЛГАРСКИЯ ТРИБАГРЕНИК В НВИМ НА 3 МАРТ

01.03.2017 г.

В чест на 3 март посетителите на Националния военноисторически музей ще имат уникалната възможност да видят, експонирано само за този ден, оригиналното знаме – първообраз на българския трибагреник. Традиционно на националния празник музеят обявява Ден на отворени врати от 10.00 до 18.00 часа за постоянната хронологична и външната експозиция.

С РАЗГОВОР ЗА ИДОЛА И ЧОВЕКА ЛЕВСКИ НАЦИОНАЛНИЯТ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ ОТБЕЛЯЗА 144-АТА ГОДИШНИНА ОТ СМЪРТТА НА АПОСТОЛА

19.02.2017 г.

Националният военноисторически музей отбеляза 144-ата годишнина от смъртта на Васил Левски с дебат на тема „Полезно ли е за България идеализирането на Левски?“. ...

НАЦИОНАЛНИЯТ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ И АСОЦИАЦИЯ ДЕБАТИ ОРГАНИЗИРАТ ПУБЛИЧЕН ДЕБАТ ЗА ЛЕВСКИ

14.02.2017 г.

В годината на Васил Левски, в деня, в който отбелязваме 144-ата годишнина от неговата смърт, Националният военноисторически музей и Асоциация дебати организират публичен дебат на тема: Полезно ли е за България идеализирането на Левски? Събитието ще се проведе на 19 февруари (неделя) от 11.30 часа в Националния военноисторически музей на ул. „Черковна“ 92 в София.

СПОМЕНЪТ ЗА МИНАЛОТО И ОТГОВОРНОСТТА ПРЕД БЪДЕЩЕТО СЕ ПРЕПЛЕТОХА В ИЗЛОЖБА НА НВИМ

26.01.2017 г.

Десетки наследници на емблематични за българската история личности, на участници във войните за национално обединение, представители на военни формирования в страната и любители на военната история се събраха на откриването на изложбата „Памет за бъдещето“ в Националния военноисторически музей (НВИМ).

ДАРИТЕЛСКА ИЗЛОЖБА „ПАМЕТ ЗА БЪДЕЩЕТО“ ЩЕ БЪДЕ ОТКРИТА В НАЦИОНАЛНИЯ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

23.01.2017 г.

На 26 януари (четвъртък) от 16.00 часа в Националния военноисторически музей в София на ул. „Черковна“ № 92 ще бъде открита изложбата „Памет за бъдещето“. Тя представя част от даренията, получени от музея през изминалата година.

УЧЕНИЦИ СЪБРАХА ЛИЧНИТЕ СИ РОДОВИ ИСТОРИИ ЗА ПЪРВАТА СВЕТОВНА ВОЙНА В ИЗЛОЖБА

12.01.2017 г.

Пътуваща изложба, създадена от ученици от столични училища, бе открита днес в Националния военноисторически музей (НВИМ). Под заглавието „Моите предци на война“ тя показва как техните предци – съвременници на Първата световна война, са преживели военния конфликт.

ФОТОИЗЛОЖБА, СЪЗДАДЕНА ОТ УЧЕНИЦИ, ЩЕ БЪДЕ ОТКРИТА В НАЦИОНАЛНИЯ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

09.01.2017 г.

На 12 януари (четвъртък), от 15.30 часа в Националния военноисторически музей (НВИМ) на ул. „Черковна“ 92 ще бъде открита пътуваща фотоизложба „Моите предци на война“.