ВХОД СВОБОДЕН И ПРАЗНИЧНА ПРОГРАМА ЗА 6 МАЙ В НАЦИОНАЛНИЯ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

28.04.2017 г.

Националният военноисторически музей (НВИМ) ще посрещне своите посетители на празника на Българската армия и Ден на храбростта 6 май с вход свободен от 10.00 до 18.00 ч. за постоянната хронологична и външна експозиция. Фотоизложба, посветена на историята и традициите на отбелязването на Гергьовден в армията, ще бъде представена специално за празника.

НАЦИОНАЛНИЯТ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ ВРЪЧВА ИЗРАБОТЕНОТО КОПИЕ НА ЗНАМЕ НА БЕНКОВСКИ

19.04.2017 г.

На 20 април (четвъртък) от 11.00 часа пред читалището на село Черни Вит, община Тетевен, ще бъде връчено изработеното копие на знаме № 9 от Априлското въстание на жителите на селото, които през 2016 г. дариха оригинала на Националния военноисторически музей. . . .

СРЕБЪРНОТО КРЪСТЧЕ НА АПОСТОЛА ГОСТУВА В ПАЗАРДЖИК

19.04.2017 г.

Сребърното кръстче на Васил Левски ще бъде показано в изложбата „Съзаклятниците“, която ще бъде открита на 20 април (четвъртък) от 17.00 ч. в залата за временни изложби на Регионален исторически музей – Пазарджик, . . .

НВИМ БЕ ДОМАКИН НА ЛЕКЦИЯ НА ПОЛСКИЯ ИСТОРИК И КУЛТУРОЛОГ МАГДАЛЕНА ЯШЧА

09.03.2017 г.

Националният военноисторически музей бе домакин на лекцията на полския историк и културолог Магдалена Яшча, която за първи път пред чуждестранна публика представи новосъздадения и все още неоткрит официално Музей на Втората световна война в Гданск, Полша.

ПУБЛИЧНА ЛЕКЦИЯ НА ПОЛСКИЯ ИСТОРИК И КУЛТУРОЛОГ МАГДАЛЕНА ЯШЧА В НАЦИОНАЛНИЯ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

06.03.2017 г.

На 9 март (четвъртък), от 17.00 часа в Националния военноисторически музей на ул. „Черковна“ 92 в София ще се състои публична лекция на полския историк и културолог от музея г-жа Магдалена Яшча на тема: Полската нелегална държава – феномен в окупирана Европа.

ХИЛЯДИ ИЗБРАХА ДА ОТБЕЛЕЖАТ 3 МАРТ В НАЦИОНАЛНИЯ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

03.03.2017 г.

Над 18 893 души избраха да отбележат 3 март в Националния военноисторически музей, където само в днешния ден бе изложено знамето на Стилияна Параскевова.

ДЕН НА ОТВОРЕНИ ВРАТИ И СПЕЦИАЛЕН ПОКАЗ НА ЗНАМЕТО – ПЪРВООБРАЗ НА БЪЛГАРСКИЯ ТРИБАГРЕНИК В НВИМ НА 3 МАРТ

01.03.2017 г.

В чест на 3 март посетителите на Националния военноисторически музей ще имат уникалната възможност да видят, експонирано само за този ден, оригиналното знаме – първообраз на българския трибагреник. Традиционно на националния празник музеят обявява Ден на отворени врати от 10.00 до 18.00 часа за постоянната хронологична и външната експозиция.

С РАЗГОВОР ЗА ИДОЛА И ЧОВЕКА ЛЕВСКИ НАЦИОНАЛНИЯТ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ ОТБЕЛЯЗА 144-АТА ГОДИШНИНА ОТ СМЪРТТА НА АПОСТОЛА

19.02.2017 г.

Националният военноисторически музей отбеляза 144-ата годишнина от смъртта на Васил Левски с дебат на тема „Полезно ли е за България идеализирането на Левски?“. ...

НАЦИОНАЛНИЯТ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ И АСОЦИАЦИЯ ДЕБАТИ ОРГАНИЗИРАТ ПУБЛИЧЕН ДЕБАТ ЗА ЛЕВСКИ

14.02.2017 г.

В годината на Васил Левски, в деня, в който отбелязваме 144-ата годишнина от неговата смърт, Националният военноисторически музей и Асоциация дебати организират публичен дебат на тема: Полезно ли е за България идеализирането на Левски? Събитието ще се проведе на 19 февруари (неделя) от 11.30 часа в Националния военноисторически музей на ул. „Черковна“ 92 в София.

СПОМЕНЪТ ЗА МИНАЛОТО И ОТГОВОРНОСТТА ПРЕД БЪДЕЩЕТО СЕ ПРЕПЛЕТОХА В ИЗЛОЖБА НА НВИМ

26.01.2017 г.

Десетки наследници на емблематични за българската история личности, на участници във войните за национално обединение, представители на военни формирования в страната и любители на военната история се събраха на откриването на изложбата „Памет за бъдещето“ в Националния военноисторически музей (НВИМ).

ДАРИТЕЛСКА ИЗЛОЖБА „ПАМЕТ ЗА БЪДЕЩЕТО“ ЩЕ БЪДЕ ОТКРИТА В НАЦИОНАЛНИЯ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

23.01.2017 г.

На 26 януари (четвъртък) от 16.00 часа в Националния военноисторически музей в София на ул. „Черковна“ № 92 ще бъде открита изложбата „Памет за бъдещето“. Тя представя част от даренията, получени от музея през изминалата година.

УЧЕНИЦИ СЪБРАХА ЛИЧНИТЕ СИ РОДОВИ ИСТОРИИ ЗА ПЪРВАТА СВЕТОВНА ВОЙНА В ИЗЛОЖБА

12.01.2017 г.

Пътуваща изложба, създадена от ученици от столични училища, бе открита днес в Националния военноисторически музей (НВИМ). Под заглавието „Моите предци на война“ тя показва как техните предци – съвременници на Първата световна война, са преживели военния конфликт.

ФОТОИЗЛОЖБА, СЪЗДАДЕНА ОТ УЧЕНИЦИ, ЩЕ БЪДЕ ОТКРИТА В НАЦИОНАЛНИЯ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ

09.01.2017 г.

На 12 януари (четвъртък), от 15.30 часа в Националния военноисторически музей (НВИМ) на ул. „Черковна“ 92 ще бъде открита пътуваща фотоизложба „Моите предци на война“.