НАЦИОНАЛНИЯТ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ – ДОМАКИН НА ВРЪЧВАНЕТО НА ГОДИШНИТЕ НАГРАДИ НА СДРУЖЕНИЕ „БЪЛГАРСКИ МУЗЕИ“

30.11.2018 г.

На официална церемония в Националния военноисторически музей бяха раздадени за втори път годишните награди на Сдружение „Български музеи“, които отличават музейни институции и специалисти за приноса им в съхраняването и популяризирането на културно-историческото наследство на страната през предходната година. Събитието събра представители на музейната колегия от цялата страна и бе уважено от заместник-министъра на културата Амелия Гешева и директора на Дирекция „Културно наследство, музеи и изобразителни изкуства“ Екатерина Джумалиева, които имаха удоволствието да връчат част от призовете.

Отличието Музей на годината бе присъдено на комплекс „Авшарян“, Регионален исторически музей – Шумен. В категорията Събития и работа с публики наградата получи кампанията „60 години Национален политехнически музей – Съхранил времето“. Проектът „Детинска мъдрост – музейна забавачница“ на Национален музей на образованието – Габрово, бе отличен в категорията Образователна инициатива. С грамота за цялостен принос за развитието на музеите е удостоена Цветана Комитова – уредник в Регионален исторически музей – Благоевград, отдел „Археология“.