НАЦИОНАЛНИЯТ ВОЕННОИСТОРИЧЕСКИ МУЗЕЙ СЕ ВКЛЮЧВА В ИНИЦИАТИВАТА „ЕВРОПЕЙСКИ ДНИ НА НАСЛЕДСТВОТО“

28.09.2017 г.

На 30 септември (събота) Националният военноисторически музей в София и неговите филиали – Военноморски музей и Парк-музей „Владислав Варненчик“ във Варна и Музеят на авиацията в Крумово ще работят с вход свободен по повод инициативата Европейски дни на наследството.

Наред с хронологичната и външна експозиция посетителите на Националния военноисторически музей в София ще могат да разгледат и международната интерактивна фотоизложба „Армиите в Голямата война“, създадена от Института за история на Италианското възраждане в сътрудничество с Фондация Исторически музей на Трентино, и реализирана със съдействието на Национален военноисторически музей – София, и Музей за военна история – Виена. Изложбата представя участието на Австрия, България, Франция, Германия, Турция, Обединеното кралство и Съединени американски щати в Първата световна война.

Инициативата е част от целенасочените усилия на 50-те държави, подписали Европейската културна конвенция, за популяризирането на културното наследство.