СЕДМИЦА НА АВИАЦИЯТА В НВИМ

11.10.2016 г.

По повод празника на авиацията Националният военноисторически музей (НВИМ) организира Седмица на авиацията. В работните дни на музея от сряда (12 октомври) до неделя (16 октомври) всички посетители ще могат да разгледат не само постоянната хронологична експозиция и временните изложби, но и специална витрина, посветена на големите български военни авиатори.

Гостите на НВИМ ще имат възможност да видят непоказвани експонати, свързани с живота на българските летци, оставили ярка следа в историята на България, като първия български летец Симеон Петров, участниците във Втората световна война Димитър Списаревски и Петър Манолев и един от първите военни парашутисти Никола Костадинов. Сред експонатите ще бъдат и измервателен уред Авиохоризонт за самолет Л-29 и витло от самолет „Focke-Wulf Fw 189“. НВИМ ще изненада посетителите си и с разпънат военен парашут УП-9, конструиран от авиационния учен и летец Георги Йовчев.